15.08.2011

Pardus 2009'un 2011'e yükseltilmesi

Pardus'un 2009 sürümü yüklü bir bilgisayarım var. Yerli malı yurdun malı hesabı illa ki bilgisayarımda bir tane de Pardus kurulu olacak düşüncesiyle her seferinde Pardus için bir yer ayırıyorum. Kullanım alanı olarak minimal bir yere sahip olsa da tecrübe etmek güzel. Lakin 2009 sürüm bir türlü yenilenemedi gitti. 2010 yılı içinde yeni bir sürüm çıkmadı, enerjilerini 64 bit platformuna ve kurumsal sürüme aktardılar. Yıl oldu 2011. Pardus'un da 2011 sürümü çıktı, ama elimizdeki 2009 sürümü Pardus'ları güncelleyecek bir yöntem çıkamadı.
Nihayet Ağustos ayı başında bu, şu ve şu adreslerinde bazı ipuçları gördüm, ama hala sonuca ulaşmış değilim. Hep bir upgrade-manager'dan bahsediliyor, ortada öyle birşey yok.


Yukarıda görüldüğü gibi, depolarda upgrade-manager yok; Kurma girişimlerim başarısızlıkla sonuçlandı. Aslında baştan eminyet mandalı ile ilgili bir sorun var gibi gösterip hedef şaşırtsa da libpng ve pisi paketlerinin önceden yükseltilmesi de sonucu değiştirmedi. Lakin bunca yazı upgrade-manager yoksa niye yazıldı? Belki benim Pardus kurulumumla ilgili bir sorun vardır diyerek biraz beklemekten başka çare yok.

12.Ekim.2011'de ek: Sorun benim Pardus'um ile ilgili değilmiş. Bugün itibariyle depolarda update-manager vardı ve sistemimi 2011.2'ye güncelledim.

Hiç yorum yok: